Įgyvendintas projektas „Naujasis bendravimo ir bendradarbiavimo modelis geresniam informavimui apie Jaunimo garantijas“ (2016 02 08-2017 05 31)

BENDROJI INFORMACIJA

Šis projektas – pilotinė Europos Komisijos ir Lietuvos Respublikos socialinių partnerių iniciatyva geresniam informavimui apie jaunimo garantijas.

Projekto tikslas – paspartinti Jaunimo garantijų įgyvendinimą Lietuvoje, įtraukiant socialinius partnerius.

Projekto uždaviniai:

 • Geriau informuoti ir į aktyvų Jaunimo garantijų įgyvendinimą įtraukti pagrindines Jaunimo garantijas teikiančias institucijas ir socialinius partnerius, skatinant dvišalį komunikacijos ir bendradarbiavimo modelį, integruotos ir individualizuotos informacijos teikimą tikslinėms grupėms;
 • Sukurti naują komunikacijos ir bendradarbiavimo modelį geresniam tikslinės grupės informavimui apie Jaunimo garantijas, sukurti sąlygas geresniam tikslinės grupės pasiekimui ir skatinimui naudotis Jaunimo garantijomis.

Projekto vykdytojas – Lietuvos pramoninkų konfederacija

Projekto partneriai: 

Projekto įgyvendinimo laikotarpis:  2016-02-08 – 2017-05-31.

Svarbiausios veiklos: 

 • mobiliosios aplikacijos jaunimo darbo paieškai sukūrimas;
 • apvaliojo stalo diskusijų ir konferencijų organizavimas;
 • informacinių ir motyvacinių renginių nedirbantiems ir nesimokantiems jaunuoliams organizavimas;
 • atvirų durų dienų įmonėse kampanija;
 • kūrybiškumo skatinimo konkurso organizavimas;
 • informacinio filmo ir motyvacinių video klipų sukūrimas;
 • pristatymas radijo laidose ir komunikacija socialiniuose tinkluose;
 • sėkmės istorijų dokumentavimas ir viešinimas;
 • sociologinio poveikio tyrimas;
 • kitos viešinimo veiklos.

Finansavimas: Europos Komisijos, projekto vykdytojo ir partnerių lėšos.

VEIKLŲ ĮGYVENDINIMAS

2016 m. balandžio 15 d.

LR Seime įvyko konferencija, kurioje pristatytas projektas, diskutuota apie komunikacijos kanalus, kuriais pasiekiamas jaunas žmogus, taip pat apie iššūkius, su kuriais susiduria socialiai pažeidžiami jaunuoliai integruodamiesi į darbo rinką. Plačiau: SADM, LPK.

Konferencijos įrašą galite peržiūrėti internete: 1 dalis2 dalis

 
2016 m. rugsėjo 9 d. 

Marijampolėje startavo Jaunimo garantijų renginių turas „Sužinok, kad gali“ nedirbančiam ir nesimokančiam jaunimui. Visoje Lietuvoje planuojama surengti daugiau nei 60 renginių. Jaunuoliai dalyvauja patyriminiame, dinaminiame asmenybės tobulėjimo užsiėmime, protų mūšyje apie informacinių technologijų sektorių, vyksta į atvirų durų dienas pramonės įmonėse – susitinka su potencialiais darbdaviais. Plačiau: LDB, LPK.

Informacija apie renginius skelbiama www.jaunimogarantijos.lt/renginiu-turas 

 
2016 m. spalio 17 d.

Paskelbtas kūrybinis konkursas „Aš geriausias“. Jaunuoliai kviečiami kurti iki 1 min. trukmės video prisistatymus darbdaviui, paminint žodžius „Jaunimo garantijos“. Prizinis fondas – 2000 Eur. Plačiau: JGI

Informacija apie konkursą skelbiama www.jaunimogarantijos.lt/konkursas 

 
2016 m. spalis - 2017 m. gegužė

Politikos, ekonomikos ir kultūros temomis rašančiame žurnale „IQ“ paskelbta 10 straipsnių, informuojančių apie Jaunimo garantijų inciatyvą, veiklas, dalyvių sėkmės istorijas

 
2016 m. spalis - 2017 m. balandis

Lietuvos studentų sąjunga apskričių centruose suorganizavo 10 apskritojo stalo diskusijų, siekiant aktyviau  įtraukti vietos institucijas į Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimą, dalintis ir viešinti gerąsias iniciatyvas, sėkmės istorijas.

Daugiau informacijos: marijampolieciai.lt

 
2016 m. kovas - lapkritis

Dokumentuotos ir Europos Komisijai pateiktos Jaunimo garantijų dalyvių sėkmės istorijos.

Daugiau informacijos: tv3.lt

 
2016 m. lapkričio 17 d.

Socialiniame tinkle Youtube paskelbtas mini serialas jaunimui „Sužinok, kad gali!. Serialo tikslas - neformaliai, kalbant „jaunimo kalba“, šiek tiek šaržuotai pristatyti Jaunimo garantijų siūlomas galimybes.

 
2016 m. lapkričio 17 d.

Vilniuje, kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ įvyko tarpinė projekto konferencija „Jaunimo garantijos – sužinok, kad gali“, kurios metu buvo paskelbti Nacionaliniai Jaunimo garantijų apdovanojimai - apdovanoti labiausiai prie jaunimo užimtumo gerinimo prisidėję žmonės.

Daugiau informacijos: JGI

 
2016 m. gruodžio 9 d.

Socialiniame tinkle Youtube paskelbtas Jaunimo garantijų iniciatyvą reklamuojantis video filmukas „Ieškai darbo, praktikos ar mokymosi galimybių?“

 
2017 m. kovas-balandis

Profesinė sąjunga „Solidarumas“ organizavo 10 motyvaciją skatinančiųs renginių jaunimui įkalinimo ir socializacijos įstaigose.

Daugiau informacijos: kaldep.lt

 
2017 m. balandžio 24 d.

Socialiniame tinkle Youtube paskelbtas interneto svetainę www.jaunimogarantijos.lt reklamuojantis video filmukas „Receptas mėgstamam darbui rasti“

 
2017 m. birželio 7 d.

Vilniuje, kultūros bare „Kablys“ įvyko baigiamoji projekto konferencija „Ką reikia žinoti apie darbo rinkos perspektyvas“. Konferencijos metu paskelbtas kūrybinio konkurso „Aš geriausias“ nugalėtojas.

Plačiau: JGI, konferencijos transliacijos socialiniame tinkle Facebook

 
2017 m. birželis-liepa

Jaunimo garantijų iniciatyvos projektų siūlomos galimybės pristatytos radijo stotyse ZipFM ir Power Hit Radio.

Vienos radijų laidų įrašas skelbiamas JGI