Ką reikia žinoti apie darbo rinkos perspektyvas?

Konferencija „Ką reikia žinoti apie darbo rinkos perspektyvas“

Birželio 7 d. Vilniuje, kultūros bare „Kablys“, vykusioje konferencijoje „Ką reikia žinoti apie darbo rinkos perspektyvas“, Jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatoriai, socialiniai partneriai ir Jaunimo darbo centrų darbuotojai, diskutavo ar esame pasirengę rytojaus iššūkiams darbo rinkoje.

Pasaulinio ekonomikos forumo duomenims, 2020 metai globalioje darbo rinkoje reikės šių gebėjimų: kompleksinių problemų sprendimas, kritinis mąstymas, kūrybiškumas, darbo su žmonėmis, koordinavimas su kitais, emocinis intelektas, sprendimų priėmimas, poreikių atpažinimas ir jų atliepimas, derybiniai įgūdžiai, lankstus mąstymas.

Taip pat teigiama, kad po 10 metų apie 40 proc. darbo vietų bus tokios, kurios šiuo metu dar neegzistuoja. Tai yra didelis iššūkis tiek švietimo, tiek ūkio sektoriams ir todėl reikalinga tam pasirengti, nuolat mokytis, konkuruoti ne tik vietos, bet ir globaliame pasaulyje.

Diskusijoje dalyvavę bendrovės „ViaPlay“ direktorius Evaldas Tylas, vadovų paieškos įmonės „AIMS International Lithuania“ konsultantė Karina Kašalynienė ir neformaliojo ugdymo specialistas Laimonas Ragauskas, pažymėjo, kad Lietuvoje situacija darbo rinkoje sparčiai keičiasi – mažėjantis nedarbo lygis skatina darbdavius būti aktyvesnius darbuotojų paieškose, į darbo rinką ateina nauja karta, kuriuos motyvuoja ir yra svarbūs visai kiti dalykai.

„Svarbu, kad jaunimas turi naujų galimybių ir gali greičiau įsitraukti į darbo rinką, o darbdaviai ne tik gerintų darbo sąlygas, siūlytų kvalifikacijai ir atliekamoms funkcijoms adekvatų darbo atlygį, bet taip pat stiprintų galimybes savirealizacijai, nuolat kelti kompetenciją, dirbti svarbų ir prasmingą darbą“, – sakė viceministrė Eglė Radišauskienė pabrėždama Jaunimo garantijų iniciatyvos svarbą.

Renginio dalyviai diskutavo, jog terminas „darbas“ turi būti suprantamas plačiau. Jaunimui reikalinga ne tik padėti atrasti esamas darbo vietas ir suteikti kompetencijų, reikalingų joms užimti, bet ir padėti suprasti kitus vertę kuriančius būdus: kūryba, dalyvavimas dalijimosi ekonomikos platformose, prekyba, investavimas, hobiai, kurie gali duoti finansinę naudą.

Konferencijos metu taip pat pristatyti svarbiausi 2016–2017 m. įgyvendinamo Europos Komisijos projekto „Naujasis bendravimo ir bendradarbiavimo modelis geresniam informavimui apie Jaunimo garantijas“ rezultatai, apdovanoti kūrybinio Jaunimo garantijų konkurso „Aš geriausias“ nugalėtojai.

Verslo kartu su viešuoju sektoriumi įgyvendinamas projektas, skirtas didinti jaunų žmonių žinojimą apie galimybes, padedančias jiems integruotis į darbo rinką arba švietimo sistemą ir tapti aktyvia visuomenės dalimi. Projektą įgyvendina Lietuvos pramoninkų konfederacija, bendradarbiaudama su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kitais socialiniais partneriais.

UAB „Spinter tyrimai“ atlikto tyrimo rezultatai rodo, jog 55 proc. nedirbančių ir nesimokančių jaunuolių žino arba yra girdėję apie Jaunimo garantijų iniciatyvą, kai prieš metus apie Jaunimo garantijas žinojo tik 1 iš 5 jaunuolių.

Konferencijos vaizdo įrašą galima stebėti Jaunimo garantijų socialiniame tinkle „Facebook“. Pirma dalis | Antra dalis

Susijusios galerijos

Susijusios video galerijos

Susijusios naujienos

Nacionaliniai Jaunimo garantijų apdovanojimai 2016
2016-11-17

Nacionaliniai Jaunimo garantijų apdovanojimai 2016

Konferencijoje „Jaunimo garantijos – sužinok, kad gali“, vykusioje Vilniaus „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre buvo apdovanoti labiausiai prie...

Kūrybinio konkurso „Aš geriausias“ plakatas
2016-10-20

Kūrybingam jaunimui – galimybė ir gauti darbo vietą, ir laimėti konkursą

Skelbiamas kūrybinis konkursas „Aš – geriausias“. Jauni asmenys (15–29 m.) kviečiami kurti vaizdo siužetus su kūrybišku originaliu savęs pristatymu...

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.
2016-04-15

Ministrė Algimanta Pabedinskienė: „Jaunimo užimtumo problemą galima išspręsti tik bendradarbiaujant su verslo...

Šiandien Seime vykstančioje konferencijoje „Jaunimo garantijos Lietuvoje. Naujas požiūris ir komunikacijos galimybės“ pristatomas naujas...